Header image

Uprawnienia Szkół Publicznych wydane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty
znak: SA.I.014/473/2004/MK

Dyrektor: mgr Katarzyna Skórka

1. W ramach jednej klasy uczniowie pracują w oddziałach (grupach) przedmiotów rozszerzonych.
    MOŻLIWE SĄ ROZSZERZENIA Z NASTĘPUJĄCYCH PRZEDMIOTÓW:
    historia, j.polski, wiedza o społeczeństwie, matematyka, geografia, fizyka, biologia, chemia, j.niemiecki, informatyka
  2. WSZYSCY UCZNIOWIE UCZĄ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POZIOMIE ROZSZERZONYM
    (w grupach wg poziomu zaawansowania - kursy kontynuacyjne).
  3. Języki obce:
    • Pierwszy język obowiązkowy w wymiarze tygodniowym (4 - 5 godzin):
      • angielski
    • Drugi język obowiązkowy do wyboru w wymiarze tygodniowym (2 - 3 godzin):
      • niemiecki - kurs kontynuacyjny;
      • francuski - kurs kontynuacyjny;
      • rosyjski - kurs od podstaw;
    • Język nadobowiązkowy w wymiarze tygodniowym 2h:
      • łaciński - kurs od podstaw
  4. Specyfika:
    • szkoła kameralna (klasy do 18 osób);
    • zajęcia dydaktyczne przedpołudniowe;
    • możliwość wyboru przedmiotów realizowanych na poziomie rozszerzonym ( co najmniej dwa);
    • możliwość uczestnictwa w kołach zainteresowań (w zależności od potrzeb i zainteresowań młodzieży);
    • organizowane wycieczki krajowe i zagraniczne;
  5. Czesne płatne przez 12 miesięcy
    • Możliwe są ulgi finansowe dla finalistów i laureatów konkursów i olimpiad przedmiotowych.

Zasady rekrutacji do kl. pierwszej RLO
na rok szkolny 2010/2011

1. Regionalne Liceum Ogólnokształcące im Władysława hr. Zamoyskiego nie uczestniczy w elektronicznej rektrutacji, toteż uczniowie starający się o przyjęcie do szkoły powinni wypełnić formularz (dostępny w sekretariacie szkoły) i donieść odpowiednie dokumenty.
  2. Zgodnie z decyzją Małopolskiego Kuratora Oświaty ustala się następujący sposób przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz wyników egzaminu gimnazjalnego:
    200 pkt - maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w postępowaniu rekrutacyjno - kwalifikacyjnym, w tym:
    • 100 pkt. - liczba punktów możliwych do uzyskania za egzamin gimnazjalny
    • 80 pkt. - liczba punktów możliwa do uzyskania za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum z języka polskiego i trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
  3. Sposób przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych:
    • celujący - 20 pkt
    • bardzo dobry - 18 pkt
    • dobry - 15 pkt
    • dostateczny - 10 pkt
    • dopuszczający - 2 pkt
  4. Kandydatom zwolnionym z egzaminu gimnazjalnego liczbę punktów uzyskanych z języka polskiego i trzech wybranych zajęć edukacyjnych do celów rekrutacyjnych mnoży się przez dwa
  5. Za inne osiągnięcia ucznia wymienione w świadectwie ukończenia gimnazjum kandydat może uzyskać co najwyżej 20 pkt. przy czym:
    • za ukończenie gimnazjum z wyróżnieniem - 5 pkt
    • za udział w konkursach organizowanych przez kuratora oświaty w tym:
      1. finalista konkursu ponadwojewódzkiego - 12 pkt
      2. finalista konkursu wojewódzkiego - 10 pkt
    • za osiagnięcia wpisane na świadectwie do 7 pkt.
  6. Kryterium dodatkowym jest co najmniej dobra ocena z zachowania
  7. Zgodnie z zapisem zamieszczonym w STATUCIE Regionalnego Liceum Ogólnokształcącego o przyjęciu do ucznia do szkoły decyduje dyrektor

line decor
design raflukaszczyk@poczta.fm