Zespół Szkół PrywatnychSzkoła w Zakopanem
line decor
  
line decor

XII RAJD SZLAKIEM JANA KASPROWICZA

14.06.2017r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XII Rajdzie Szlakiem Jana Kasprowiczna. Rano wyruszyliśmy spod szkoły wraz z opiekunem P. J. Kasprzycką oraz P. B. Podstawską, udając się do SP nr.9 na Harendzie. Następnie spod szkoły wyruszyliśmy na wyznaczoną trasę wycieczki gdzie odbyły się konkursy wiedzy oraz konkurs czytania poezji Jana Kasprowicza. Po wyczerpującej wędrówce wróciliśmy do szkoły na Harendzie na ciepły posiłek i wręczenie nagród.

Po ciężkich zmaganiach zajęliśmy 1 miejsce. GRATULUJEMY !!!

 

 

 

 


Konkurs z języka angielskiego

2 czerwca 2017 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu odbył się finał Konkursu Języka Angielskiego o Nagrodę Rektora i indeks na filologię angielską tejże uczelni. W konkursie brali udział uczniowie klas pierwszych i drugich szkół średnich z Nowego Targu, Zakopanego oraz Rabki. Każda szkoła miała jednego reprezentanta, czyli osobę, której najlepiej poszło na etapie szkolnym. W finale uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym oraz musieli wygłosić przed uczestnikami i jury (pracownikami PWSZ - Dr Panecką i Dr Majką) pięciominutową prezentację na wybrany wcześniej temat. Ostatecznie, po zliczeniu punktów z obu etapów, nasza uczennica Anna Serafin z kl II zajęła wysokie 3 miejsce. Do konkursu przygotowała uczennicę p. Karina Kalemba-Bieniek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych! :)

 

 


Zawody

29 maja, w zawodach biegu Coopera na stadionie szkołę reprezentowali Mikołaj Gontek z najlepszym rezultatem. Następnie Piotr Poradzisz, Mateusz Łukaszczyk i Damian Rabiański.

Dariusz Stanuch


Dzień Dziecka

1 czerwca w dniu dziecka gimnazjaliści z Zespołu Szkół Prywatnych zamiast nauki w szkole, rozegrali mały turniej między klasowy w bowling. Do rywalizacji doszlo na torach w aqua parku w Zakopanem. Bezkonkurencyjna okazało się klasa III gimnazjum, która łącznie uzyskała 937 punktów po 3 zorgrywkach w składzie Michał, Mikołaj, Adaś i Jan. Michał Kamiński wygrał dodatkowo rywalizację ze wszystkimi uczniami gromadząc na swoim koncie aż 270 pkt. przed drugim Przemkiem Ignacokiem 248 pkt. i trzecim Adasiem Składanowskim 243 pkt. Drugie miejsce wywalczyła klasa II gimnazjum z dorobkiem 907 przed klasa I Która uzbierała ładny wynik 739 pkt.

Dariusz Stanuch

 

U strażaków w odwiedziny

Dnia 23 V 2017 klasa I gimnazjum pod opieką Pana Bogdana Chruściela wybrała się do budynku Straży Pożarnej, by tam poznać dokładnie tajniki pracy Strażaków. Zobaczyliśmy nie tylko wzbudzające powszechne zainteresowanie samochody, ale i ich ekwipunek i wyposażenie potrzebne do ocalania życia ofiarom pożarów. Usłyszeliśmy pasjonującą opowieść o życiu Strażaków, ich poświęceniu i codziennych obowiązkach. Ciekawy i przystępny sposób przekazywania wiedzy na pewno sprawił, iż uczniowie zapamięta tę jakże życiową lekcję przez długi czas.

Uczniowie gimnazjum


Matury 2017 rozpoczęte !!!
Powodzenia!

 


Pożegnanie licealistów 2014-2017

W piątek 28 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie 29-ciu tegorocznych absolwentów, przed którymi za parę dni najważniejszy egzamin w życiu – jak podkreślił dyrektor szkoły Michał Gościej. Wyróżniono najlepszych uczniów. Uczniowie z klasy I i III liceum pod nadzorem pani Magdaleny Gościej przygotowali krótki program artystyczny. Należy pogratulować pięknego głosu wokalistkom: Jagodzie Stawiarskiej, Zuzannie Galewicz, Oli Ganchimeg, gry na instrumentach Zuzannie Bąk i Janowi Stopce ,natomiast Andianowi Schabenbeckowi dziękujemy po raz kolejny za profesjonalne efekty dźwiękowe i świetlne. Wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe tablo i słoniki na szczęcie. Oczywiście 10 uczniów dostało wyróżnienia i nagrody za wyniki w nauce. Ostatnim elementem była prezentacja multimedialna przestawiająca uczniów klasy III liceum na przestrzeni trzech minionych lat :-)

       

Egzaminy gimnazjalne 2017

 

 

 

 

 

 

 

 


„Wesele” w teatrze Stu

21 kwietnia uczniowie klas licealnych i nauczyciele z naszej szkoły pojechali do Krakowa na przedstawienie w teatrze Stu - "WESELE" wg Stanisława Wyspiańskiego. Widzieliśmy doskonałą grę aktorską, dobrze dobrane kostiumy oraz interesująca scenografię. Wesele” nie wymaga rekomendacji. To teatralne arcydzieło z pewnością można zaliczyć do kanonu tekstów, które musi znać każdy. Cytaty z „Wesela” na trwałe weszły w mowę potoczną i zakorzeniły się w umysłowości Polaków, można powiedzieć, że „wszyscy wyrośliśmy z Wesela”

Wyborna uczta kulturalna!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pożegnanie klasy 3 liceum

Dnia 06.04.2017r. II klasa naszego liceum wraz z wychowawczynią panią Anią Tylką-Suleją zorganizowała nietypowe pożegnanie maturzystów. Uczniowie postanowili wyprawić absolwentom regionalne śpasy, które odbyły się w Bacówce- restauracji należącej do mamy jednej z naszych uczennic. Wieczorem maturzyści poczęstowani zostali góralskim posiłkiem.

Fot. Zuzanna Frankiewicz

     
     

Strzelnica w Nowym Targu

W dniu 10.04.2017 na strzelnicy LOK w Nowym Targu odbyly sie zajecia ze szkolenia strzeleckiego w ramach zajec z edukacji dla bezpieczenstwa. Uczestnicy klasa 1 gimnazjum oraz 1 liceum.

 


Studniówka 2017 - zdjęcia


Ścianka wspinaczkowa - COS Zakopane

 

Wycieczka do Krakowa

We wtorek 04.04. odbyła się jednodniowa wycieczka do Krakowa, w której uczestniczyli uczniowie klas I. II. oraz III. gimnazjum wraz z wychowawcami: A. Krzosem, D. Stanuchem i K. Gąsienicą. Pierwszym punktem programu był spektakl kostiumowy "Czarnoksiężnik z krainy Oz" w Teatrze im. J. Słowackiego w reżyserii Jarosława Kiliana z muzyką krakowskiego wokalisty i kompozytora Grzegorza Turnaua. Po przerwie obiadowej uczniowie uczestniczyli w grze typu "escape the room", gdzie w 4- i 5-cioosobowych zespołach próbowali wydostać się z zamkniętego pokoju przed upływem 60 min. Ostatnim punktem wycieczki było wspólne pamiątkowe zdjęcie na krakowskim Rynku.

 

 

 

 

 

 
IV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla szkół ponadgimnazjalnych

5.04.2017 w Zespole Szkół Budowlanych w Zakopanem odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały Jagoda Stawiarska, Anna Serafin i Zuzanna Bąk. Najpierw uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym, który sprawdzał znajomość nie tylko leksyki i gramatyki, ale także wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych.

7 najlepszych uczniów weszło do etapu ustnego, w którym odpowiadali po angielsku indywidualnie na pytanie jaka jest ich recepta na sukces. Po zliczeniu punktów z obu etapów nasza uczennica Jagoda Stawiarska uplasowała się na drugim miejscu i zdobyła nagrodę pieniężną Starosty Zakopanego w wysokości 500 zł, którą może wydać na dowolny cel.

 

 


Gala Poezji w POSA

22 marca 2017 w Teatrze im. Witkacego na Dużej Scenie odbyła się Wielka Gala Poezji Szkoły Artystycznej w Zakopanem, na której ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu Poetyckiego i wyłoniono Miss Poezji. W jury konkursu zasiedli także nauczyciele naszej szkoły - Mirosław Nadymus i Karina Kalemba-Bieniek, którzy przyznali również swoje wyróżnienia. W wydarzenie zaangażowały się uczennice naszej szkoły - Zuzanna Bąk i Zuzanna Frankiewicz, które jako jury uczniowskie przyznały swoją nagrodę dla autorki jednego z wierszy. Wykonały spersonalizowaną pracę plastyczną i wręczyły ją uroczyście podczas Gali. Wydarzenie był dobrą okazją do wymiany myśli i poglądów oraz zainteresowania uczniów poezją.


Konkurs Języka Angielskiego o Nagrodę Rektora PWSZ w Nowym Targu

17.03.2017 o godzinie 9:00 odbył się etap szkolny Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Targu. W konkursie udział brały uczennice liceum: Sabina Kuziemka, Zuzanna Bąk, Zuzanna Frankiewicz, Anna Serafin i Aleksandra Witkowska. Uczestniczki miały do rozwiązania test na poziomie przekraczającym zakres materiału przerabianego w liceum. Najlepiej poradziły sobie z nim Anna Serafin (75 punktów na 100 możliwych do zdobycia) oraz Zuzanna Bąk (71 punktów). Do dalszego etapu, który odbędzie się w Nowym Targu 2 czerwca, przeszła Anna Serafin. Będzie walczyć o nagrodę Rektora PWSZ oraz o indeks na filologię angielską.


Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 14-15 marca odbyły się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej szkole dla uczniów gimnazjum i liceum.

 


Wycieczka do Krakowa

W czwartek 02 marca klasa 1, 2 liceum i mała grupa gimnazjalistów z klasy 3, pod opieką p. Magdaleny Gościej i Kariny Kalemby-Bieniek, uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. W pierwszym punkcie programu młodzież uczestniczyła w interaktywnych grach przygodowych tzw. Escape the Room(grupy kilkuosobowe wchodziły do przydzielonych im pokoi gdzie zostawały zamknięte i miały wspólnymi siłami, współpracując i rozwiązując kolejne zagadki, wydostać się na zewnątrz), oraz odwiedziła największy w Krakowie park trampolin - GOjump. Kolejnym punktem programu było przedstawienie w teatrze Bagatela "Pomoc domowa ".

 

 

 

 


Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

W środę popielcowa 1 marca, w Zakopanem obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po Mszy Świętej w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem uczestnicy przeszli pod Pomnik "Żołnierzy Wyklętych” do Parku im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przy ul. Kościuszki, gdzie miała miejsce część artystyczna w wykonaniu młodzieży ze szkół średnich, oraz Apel Poległych. Złożono kwiaty, zapalono, znicze i odmówiono modlitwę. W uroczystości wziął udział nasz poczet sztandarowy (Aleksandra Ganchimeg, Anna Chyc - Murmuła i Jan Stopka, opiekun pocztu - p. Dariusz Stanuch)

 


Studniówka 2017

W dniu 18 lutego Maturzyści naszego liceum bawili się na studniówce w "Krainie Smaku".

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 19 od przemówienia przedstawicieli tegorocznych maturzystów którzy w imieniu swoich kolegów i koleżanek przywitali wszystkich przybyłych gości wśród których byli: Michał Gościej – dyrektor szkoły, nauczyciele ze szkoły, rodzice oraz osoby towarzyszące. Maturzyści podziękowali dyrektorowi za stworzenie warunków do zdobywania wiedzy, miłą atmosferę i wyrozumiałość. W sposób szczególny podziękowali swojej wychowawczyni – Katarzynie Skórce. W wyrazie wdzięczności przekazali wspomnianym kwiaty. Maturzyści podziękowali również rodzicom za to, że to właśnie oni przenieśli bal studniówkowy ze sfery marzeń w rzeczywistość. Życzyli wszystkim udanej zabawy.

 


Tłusty Czwartek

Tradycyjnie jak co roku u nas w szkole obchodzimy Tłusty Czwartek:)

SMACZNEGO !

 


Nasze zajęcia wychowania fizycznego w plenerze


 


XL Szkolna Liga Sportów Zimowych w Łyżwiarstwie Szybkim - Gimnazjum 2017

 


Nasza stypendystka

Stypendium przyznane przez Prezesa Rady Ministrów dla Aleksandry Ganchimeg

 


Świąteczne i koncertowe "Betlejem"

21 grudnia 2016r. odbyła się w naszej szkole tradycyjna WIGILIA, która po raz kolejny zgromadziła przy wspólnym stole uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Spotkanie rozpoczęła uczennica klasy I liceum-, Sabina Kuziemka , która powitała wszystkich, wprowadzając tym samym w świąteczny nastrój. Kolejnym punktem programu był film świąteczny przygotowany przez uczniów klasy 1 liceum. Następnie odbył się koncert kolęd, którego wykonawcami były uczennice z klasy II i III liceum, a Adrian Schabenbeck po raz kolejny czuwał nad efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Uroczystości zostały przygotowane przez p. B. Podstawską i p. K. Gąsienicę. Wigilię zakończyło wspólne spotkanie przy stole przygotowanym przez p. Janinę Kasprzycką i Radę Uczniów oraz rodziców z gimnazjum i liceum.

 


Mikołajki I Liceum

09 grudnia klasa 1 liceum z wychowawcą urządziła sobie Mikołajki klasowe. Jak widać na zamieszczonych zdjęciach wszyscy bawili się doskonale :)

 


Mikołaj w gimnazjum

We czwartek 08 grudnia klasy gimnazjalne pod opieką wychowawców klas w ramach Mikołajek spędzili aktywnie czas na terenie Zakopanego. Pierwszym punktem programu była projekcja filmowa w kinie, gdzie uczniowie oglądali "Wilk w owczej skórze".Następnie młodzież uczestniczyła w interaktywnych grach przygodowych tzw. Real Life Escape Game. Grupy kilkuosobowe wchodziły do przydzielonych im pokoi gdzie zostawały zamknięte i miały wspólnymi siłami, współpracując i rozwiązując kolejne zagadki, wydostać się na zewnątrz. Dziękujemy wychowawcom za wspólnie spędzony czas i dobrą zabawę :)

Uczniowie klasy I, II, III Gimnazjum.

 

 

 

 

 

 

 

 


Wycieczka do Krakówa

We wtorek 29 listopada klasa 1 liceum i mała grupa gimnazjalistów, pod opieką p. Magdaleny Gościej i Kariny Kalemby-Bieniek, uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. W pierwszym punkcie programu młodzież uczestniczyła w interaktywnych grach przygodowych tzw. Escape the Room. Grupy kilkuosobowe wchodziły do przydzielonych im pokoi gdzie zostawały zamknięte i miały wspólnymi siłami, współpracując i rozwiązując kolejne zagadki, wydostać się na zewnątrz. Gry były ciekawym przeżyciem, zarówno jako wyzwanie intelektualne i jako świetna zabawa integrująca klasę :) Kolejnym punktem programu było przedstawienie w teatrze Bagatela "Mayday 2". Jak widać na zamieszczonych zdjęciach wszyscy bawiliśmy się świetnie :)

 


Święto Odzyskania Niepodległości i ślubowanie klas pierwszych

W dniu 10 listopada odbył sie w naszej szkole spektakl artystyczny połączony ze ślubowaniem klas pierwszych. Uroczystości zostały przygotowane przez p. K. Skórkę i p. M. Wąchal-Soroczyńską oraz uczniów klasy III i II liceum. Wykorzystano utwory znanych poetów. Nawiązano nie tylko do Odzyskania Niepodłegłości w 1918 r., ale również do upadku komunizmu w 1989r. i uzyskaniu przez Polskę ponownie suwerenności.

 

 

 

 


Wybory do Samorządu Szkolnego

Dnia 28 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

LICEUM
Przewodnicząca: Karolina Ustupska klasa III RLO
Zastępca przewodniczącej: Anna Chyc - Myrmuła klasa III RLO

GIMNAZJUM
Przewodniczący: Jan Serafin III gim
Zastępca przewodniczącego : Jakub Curlej klasa I gim

Opiekun Samorządu : Pani Janina Kasprzycka

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

 


Van Gogh Alive – The Experience

We czwartek 28 października, uczniowie klasy I liceum i mała grupa uczniów z kl. II i III pod opieka p. M. Gościej i p K.Kalemby - Bieniek, pojechała do Krakowa na wystawę Van Gogh Alive w nowo powstałym centrum wystawienniczym w Zabytkowym Budynku Dworca Głównego PKP przy Galerii Krakowskiej. Multimedialna wystawa Van Gogh Alive jest jedyną i niepowtarzalną okazją do odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy. Ponad 3 tysiące dzieł mistrza wyświetlanych w formie wielkoformatowych, tętniących kolorami obrazów. Każda powierzchnia galerii – ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga przemieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości mistrza. Poruszająca gra świateł i kolorów, nastrojowa muzyka pozwolą lepiej docenić kunsztowny styl malarski van Gogha.

Wystawa „Van Gogh Alive” pozwoliła uczniom  w pełni zrozumieć sztukę tego  artysty.

 

 


Wyjście licealistów do kina

20 października ( czwartek) klasy licealne udały się do kina „Sokół” na film pt. „Wołyń"Wojciecha Smarzowskiego. To epicki dramat historyczny, film przełomowy i do bólu prawdziwy. Warto zobaczyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Dzień Nauczyciela

W dniu 13 października w naszej szkole obchodzono Dzień Nauczyciela. Został przygotowany profesjonalnie koncert naszych licealistów, natomiast klasa 1 liceum przygotowali słodki poczęstunek. Nad całością czuwał opiekun Rady Uczniów - pani Janina Kasprzycka

 

 

 

 

 


Wycieczka w góry

16 września 2016r. w piątek odbyła się wycieczka górska trasą: Kuźnice - Jaworzynka - Hala Gąsienicowa - schronisko na Murowanicy - Czarny Staw Gąsienicowy - Hala Gąsienicowa – Boczan - Kuźnice. Uczniowie gimnazjum pod opieką p. D. Stanucha i p. K. Gąsienicy - wychowawców klas, wyruszyli spod szkoły o godzinie 8:00. Radosne miny towarzyszyły im od początku spaceru do samego końca. Myślę, że każdy będzie to wyjście wspominał z uśmiechem i sentymentem.

 

 

 

   
         
               

 

 


Wyjście licealistów do kina

16 września klasy licealne udały się do kina „Giewont” na film pt. „Smoleńsk". Polski dramat w reżyserii Antoniego Krauzego.

„Tragedia smoleńska stała się najważniejszym wydarzeniem w III RP, najtragiczniejszą chwilą w polskiej historii od czasu II wojny światowej. Stała się wydarzeniem, które wpływa na los dzisiejszej Polski i życie Polaków w sposób niebywale silny. Które nas podzieliło bardzo głęboko. Dlatego próba zmierzenia się z tym tematem jest nie tylko wielkim wyzwaniem, ale i obywatelskim obowiązkiem twórcy” – powiedział sam reżyser.

 

 


Zawody rowerowe MTB

W zawodach rowerowych wystartowali nasi licealiści z klasy III i zajęli wysokie pozycje.

  1. Bartłomiej Fafrowicz I miejsce
  2. Marcin Sichelski III miejsce

Gratulujemy naszym uczniom !!!


Jesienne Biegi Przełajowe

W dniu 13 września odbyły się indywidualne biegi przełajowe na Dolnej Równi Krupowej. Nasz licealista Piotr Poradzisz zajął 2 miejsce w kwalifikacji drużynowej.
Gratulujemy !!!

 


Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2016/2017


Następna

 line decor

Zespół Szkół Prywatnych Janiny Gościej, szkoła prywatna w zakopanem