Zespół Szkół PrywatnychSzkoła w Zakopanem
line decor
  
line decor

Zakończenie roku szkolnego

W dniu 22 czerwca w auli szkolnej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, które przygotowała p.Beata Podstawska ,p.Agnieszka Tylka-Suleja z uczniami z klasy II gimnazjum oraz I i II klasa liceum. Uczniowie z klasy 3 gimnazjum kończący szkołę otrzymali pamiątkowe tabla i obejrzeli zdjecia z ostatnich 3 lat. Życzymy udanych wakacjii:)!


Wycieczka liceum do Trójmiasta

W dniach od 21 - 25 maja 2018 r. odbył się wyjazd licealistów do Gdańska, Sopotu i Gdyni. Organizatorem wycieczki był wychowawca klasy II p.Magdalena Gościej oraz pan Dariusz Stanuch - wychowawca kl.I. Było mnóstwo zwiedzania miedzy innymi: Muzeum II wojny Światowej, Muzeum Solidarności, Stare Miasto Gdańska, Park Oliwski oraz koncert organowy w Katedrze, Rejs statkiem na Westerplatte, Katedra Mariacka, Stadion Lechii Gdańsk. W Gdyni natomiast zwiedziliśmy Oceanarium Gdyńskie ze słynnym deptakiem, nie zabrakło tez zwiedzania słynnego MOLA w Sopocie. Mieszkaliśmy przy samej plaży co było plusem przebywania codziennie na niej i grania w siatkówkę. Nastroje dopisywały. Plan tej tygodniowej przygody został zrealizowany w 100 %.

             

Wystawa w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem


Test Coopera

Jak co roku nasza szkoła brała udział w Zakopiańskim Testeście Coopera, który został przeprowadzony 29 maja 2018 r. na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

 

 

 

 

 


Sukces w Licealiadzie

licealiadaW dniu 17 maja nasi licealiści wzięli udział w turnieju o Mistrzostwo Powiatu w piłce nożnej. Zajęli 2 miejsce!!! Gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Matury 2018 rozpoczęte!

POWODZENIA!


Pożegnanie klasy 3 liceum

27 kwietnia w naszej szkole odbyło sie uroczyste zakończenie roku naszych absolwentów. Dziekuję p.Karinie Kalembie i uczennicom z klasy 2 liceum. (S.Kuziemce, S.Kaleciak, K. Król - Tomków) za perfekcyjne przygotowanie zakonczenia.

 

 

 

 

 


Trzecie miejsce w Powiatowych Mistrzostwach w Łyżwiarstwie Szybkim

Dwóch uczniów z klasy 1 liceum (Mikołaj Gontek i Jan Serafin) zdobyli 3 miejsce dla szkoły. Dziękujemy i zyczymy dalszych sukcesów.


Egzaminy gimnazjalne

egzgim egzgimW dniach 18- 20 kwietnia nasi gimnazjaliści pisali egzaminy gimnazjalne.

POWODZENIA!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Konkurs języka angielskiego

26go marca odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-3 naszego liceum. Do drugiego etapu przeszły uczennice z najwyższymi wynikami: Anna Serafin, Zuzanna Bąk (obie z klasy 3) oraz Anna Grzegorczyk (klasa1). Etap drugi odbył się 13go kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. O. Balzera w Zakopanem. Uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym sprawdzającym ich znajomość kultury krajów anglojęzycznych, gramatyki i leksyki języka angielskiego oraz umiejętność czytania tekstów. Do etapu trzeciego, który odbył się tego samego dnia, zakwalifikowało się 6 najlepszych uczniów naszego powiatu w tym uczennica Anna Serafin, która ostatecznie zajęła 4 miejsce i wygrała nagrodę pieniężną 300 zł. Wyróżnienia i upominki otrzymały także Zuzanna Bąk (7 miejsce) i Anna Grzegorczyk. Nad całością czuwała nasza nauczycielka języka angielskiego p. Karina Kalemba -Bieniek. Dziękujemy i Gratulujemy uczestnikom konkursu :)

 


Wystawa Titanica - "Prawdziwa historia"

W dniu 13 kwietnia uczniowie gimnazjum i liceum pod opieka wychowawców M.Gosciej i p.D.Stanucha wybrali się na wystawę Titanica w Krakowie. Można było na niej zobaczyć eksponaty wydobyte z wraku Titanica. Wystawa warta zobaczenia.

 

 

 


Festiwal Nauki - udział Andrzeja Guta - Mostowego

W dniu 21 i 22 marca, uczeń naszej szkoły Andrzej Gut - Mostowy brał udział w Festiwalu Nauki organizowanym przez Zespoł Szkół Hotelarsko - Turystycznych w Zakopanem. Jego pokazy były profesjonalnie przygotowane i cieszyły sie dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Życzymy dalszych sukcesów.


Spotkanie z Biskupem

W dniu 26 marca naszą szkołę odwiedził biskup Jan Szkodoń. Dziękujemy za duchowe wsparcie i błogosławieństwo.


Wyjście gimnazjalistów i licealistów do kina

W dniu 21 marca licealiści i gimnazjaliści pod opieką nauczycieli udali się do kina Giewont na film "CUDOWNY CHŁOPIEC " –Auggie Pullman (Jacob Tremblay) urodził się z deformacją twarzy. Chłopiec większość swojego życia spędził w szpitalu pod opieką rodziców, Isabel (Julia Roberts) i Nate'a (Owen Wilson). Gdy Auggie rozpoczyna naukę w szkole próbuje odnaleźć się w nowym środowisku, pragnie, aby rówieśnicy zrozumieli, że jest tylko zwykłym chłopcem. Jego misją staje się pokazanie ludziom, że prawdziwe piękno nie kryje się w wyglądzie, lecz w głębi duszy. Film warty polecenia każdemu i w każdym wieku.

 

 

 


Tłusty Czwartek


Powiatowe i Wojewódzkie Mistrzostwa Snowboardowe


Pozdrowienia z zajęć wychowania fizycznego


Białe szaleństwo I klasy liceum w Witowie


Kulig I klasy liceum


Mistrzostwa Powiatu Tatrzańskiego w Narciarstwie Alpejskim


"Być, albo nie być?" - Hamlet w teatrze Stu.
Wystawa kolekcji dzieł St. Wyspiańskiego w Muzeum Narodowym

W piątek 2 lutego małe grypy z klasy 1, 2, 3 liceum, pod opieką p. Magdaleny Gościej i Kariny Kalemby-Bieniek, uczestniczyły w wycieczce do Krakowa. Pierwszym punktem programu była wystawa prezentująca pełną kolekcję dzieł Stanisława Wyspiańskiego w Krakowskim Muzeum Narodowym.

Kolejnym punktem wyjazdu było przedstawienie w teatrze Stu - "HAMLET" w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Widzieliśmy doskonałą grę aktorską, dobrze dobrane kostiumy oraz interesująca scenografię. K. Jasiński miał na „Hamleta” naprawdę bardzo dobry pomysł. Wykorzystał potencjał młodych aktorów, których możemy oglądać w popularnych serialach.

 

 

Kolacja Studniówkowa

2W dniu 20 stycznia Maturzyści naszego liceum zorganizowali uroczystą „Kolację Studniówkową” w restauracji "Toscania".

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 20:00 od przemówienia przedstawicieli tegorocznych maturzystów którzy w imieniu swoich kolegów i koleżanek przywitali wszystkich przybyłych gości wśród których byli: Michał Gościej – dyrektor szkoły, wychowawca, nauczyciele ze szkoły. Maturzyści podziękowali dyrektorowi za stworzenie warunków do zdobywania wiedzy, miłą atmosferę i wyrozumiałość. W sposób szczególny podziękowali swojej wychowawczyni – p. Karinie Kalembie-Bieniek. W wyrazie wdzięczności przekazali wspomnianym kwiaty. Było w tym dniu bardzo uroczyście.

Dziękujemy za mile spędzony czas.

   

Świąteczne i koncertowe "Betlejem"

21 grudnia 2017r. odbyła się w naszej szkole tradycyjna WIGILIA, która po raz kolejny zgromadziła przy wspólnym stole uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Spotkanie rozpoczęła uczennica klasy II liceum- Sabina Kuziemka, która powitała wszystkich, wprowadzając tym samym w świąteczny nastrój. Odbył się koncert kolęd, którego wykonawcami byli uczniowie z klasy I (Kamil Bafia) z klasy II (Sara Kaleciak, Kasia Król –Tomków) i III liceum (Zuza Bąk i Monika Mrowca-Kuscorz), a Jędzrej Gut-Mostowy po raz kolejny czuwał nad efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Kolejnym punktem programu był film świąteczny przygotowany przez uczniów klasy 2 liceum (S. Kuziemkę, P.Poradzisza, J. Jaskierskiego). Uroczystości zostały przygotowane przez p.Karinę Kalembę – Bieniek, a dekoracja świąteczna przez p. Anetę Chruścinską z uczniami z 2 gimnazjum.Wigilię zakończyło wspólne spotkanie przy stole przygotowanym przez Radę Uczniów, oraz rodziców i uczniów z gimnazjum i liceum.

 

Muzeum Jana Kasprowicza

18 grudnia maturzyści pod opieką wychowawczyni Kariny Kalemba-Bieniek i polonistki Marii Wąchal odwiedzili Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie. Wysłuchali opowieści o życiu i twórczości poety, a także wiele ciekawostek z epoki dzięki pani kustosz, która zaciekawiła wszystkich swoim niezwykłym wykładem. Maturzyści zapoznali się także z obrazami Witkacego znajdującymi się w Muzeum. Wszystkie zebrane dziś wiadomości na pewno przydadzą się trzecioklasistom na egzaminie maturalnym z języka polskiego.

 

 

 Wyjście licealistów do kina

W dniu 12 grudnia licealiści pod opieką nauczycieli udali się do kina Giewont na film "Najlepszy" – to prawdziwa historia Polaka, który zachwycił świat. Miał nie żyć, a został mistrzem świata. Reżyser kinowego hitu "Bogowie"- Łukasz Palkowski, ponownie sięga po życiorys niezwykłej osoby – człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna. Głównym bohaterem jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata.

 

 

 

 

 

 

 

 Mikołaj w szkole

Chociaż za oknami mało śniegu nastrój świąteczny w naszej szkole już trwa od pierwszych dni grudnia. Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panuje u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – Samorząd Uczniowski zamienił się w Świętych Mikołajów i rozdawał dużo słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Było w szkole dużo radości i uśmiechów.

 

 

 

 Wycieczka do Krakowa

W piątek 01 grudnia część uczniów z klasa 1, 2 liceum pod opieką p. Magdaleny Gościej i Kariny Kalemby-Bieniek, uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. W pierwszym punkcie programu młodzież udała się do MUZEUM HISTORYCZNEGO „FABRYKI SCHINDLERA”. Jest to wystawa – czas okupacji 1939–1945", która mieści się w dawnym budynku administracyjnym Fabryki Emalia Oskara Schindlera przy ul. Lipowej 4. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o Krakowie i losach jego polskich i żydowskich mieszkańców w czasie II wojny światowej, ale też o Niemcach – okupantach, którzy pojawili się tutaj 6 IX 1939 i brutalnie przerwali wielowiekową historię polsko-żydowskiego Krakowa. Wielka historia II wojny światowej krzyżuje się tu z życiem codziennym, życie prywatne – z tragedią, która dotknęła cały świat. Kolejnym punktem programu było przedstawienie w Operze Krakowsiej "CYGANERIA" kompozytora Giacomo Pucciniego

 Zegrożenia w sieci - profilaktyka, reagowanie

28 listopada do naszego gimnazjum zostali zaproszeni POLICJANCI Z POWIATOWEJ KOMENDY W ZAKOPANEM . W ramach działań policjanci spotykają się z uczniami, rozmawiając na tematy dotyczące bezpieczeństwa w sieci, prezentując materiały multimedialne, zachęcając do odpowiedzialnego korzystania z zasobów internetu, ucząc umiejętności właściwego reagowania w sytuacji bycia ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy.


XX Konkurs Wiedzy o pasterstwie

pasterstwo W piątek 18 listopada, o godz. 10.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN nasze uczennice z klasy II gimnazjum (Anna Bzdyk i Kinga Mrowca- Kuscorz) wzięły udział w XX Konkursie o Pasterstwie. Dzięki wytrwałości i dobrej wiedzy zdobyły III MIEJSCE , a brało udział 29 drużyn z różnych szkół. Do konkursu zostały przygotowane przez p. Motykę naszą nauczycielkę geografii.

GRATULUJEMY !!!

 

 

 

 

 

 

 

 Święto Odzyskania Niepodległości i ślubowanie klas pierwszych

W dniu 10 listopada odbył sie w naszej szkole spektakl poetycki połączony ze ślubowaniem klas pierwszych. Uroczystości zostały przygotowane przez p. K. Skórkę i p. M. Wąchal-Soroczyńską oraz uczniów klasy I, II i III liceum. Wykorzystano utwory znanych poetów i muzyków. Nawiązano nie tylko do Odzyskania Niepodłegłości w 1918 r., ale również do upadku komunizmu w 1989r. i uzyskaniu przez Polskę ponownie suwerenności.

 

 


 Wybory Samorządu Szkolnego

samorządDnia 09 listopada w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

LICEUM i GIMNAZJUM
Przewodniczący
: PIOTR PORADZISZ klasa II LO
Zastępca przewodniczącego: SABINA KUZIEMKA klasa II LO HUBERT CURLEJ KLASA III GIM.
Opiekun Samorządu : Pani Karina Kalemba-Bieniek

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.


Wycieczka do Wrocławia

W dniach 24-27 października uczniowie klasy I, II i III Regionalnego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pani M. Gościej i p. K. Kalemby-Bieniek pojechali na wycieczkę do Wrocławia. Mimo stosunkowo krótkiego czasu wyjazdu czekało nas tam całe mnóstwo atrakcji: pierwszego dnia zwiedziliśmy interaktywne muzeum wody Hydropolis - był to raj dla uczniów o umysłach ścisłych, zainteresowanych naukami przyrodniczymi oraz SKY TOWER – najwyższa wieża Polsce. Następnego dnia poszliśmy oglądać słynną Panoramę Racławicką, Muzeum Narodowe, Katedrę Jana Chrzciciela ,był oczywiście rejs statkiem po Odrze, by o godzinie 19:00 zażyć trochę kultury w Operze. Wystawiana tam przez Włoskich artystów "Madame Bartefly” zrobiła wrażenie na niejednym uczniu. Ostatni dzień pełen był wrażeń. Z samego rana udaliśmy się do Muzeum Pana Tadeusza. Mimo niezbyt zachęcającej nazwy muzeum okazało się wspaniałym miejscem przybliżającym historię i literaturę przy użyciu innowacyjnych technologii. mieliśmy okazję zobaczyć tam oryginał Konstytucji 3-go Maja! Zwiedziliśmy także ZOO i Ogród Japoński, Halę Stulecia oraz Uniwersytet Wrocławski, a wieczorem, poszliśmy na wrocławski rynek .Pomimo zmęczenia wszyscy powrócili do Zakopanego z uśmiechami na twarzach, pełni wrażeń i wzbogaceni o nowe doznania.

 

       

Dzień Nauczyciela

W dniu 13 października w naszej szkole obchodzono Dzień Nauczyciela. Został przygotowany profesjonalnie koncert na harmonii wykonany przez licealistkę Kasię Król-Tomków z kl,II liceum oraz film z życzeniami od uczniów całej szkoły dla nauczycieli przygotowany przez Sabinę i Sarę z kl.II liceum. Rodzice klas gimnazjalnych i licealnych przygotowały słodki poczęstunek. Nad całością czuwał opiekun Rady Uczniów – pani Karina Kalemba – Bieniek.


IX Zakopiański Test Coopera

Prawie 150 biegaczek i biegaczy wzięło udział w IX Zakopiańskim Teście Coopera, który został przeprowadzony na stadionie lekkoatletycznym COS. Został on zorganizowany przez MOSiR Zakopane. Nasi uczniowie z gimnazjum i liceum w licznej grupie wzięli udział z naszym nauczycielem wychowania fizycznego p. Dariuszem Stanuchem.

http://www.mosir.zakopane.eu/9-aktualnosci/637-ix-zakopianski-test-coopera

   

M SZKOŁA

Pkt (5 najlepszych zawodników)

1

ZSP BETLEJEM

11085

2

SP 4 ZAKOPANE

7530

 

 

3

SP GLICZARÓW GÓRNY

7505

 

 

4

SP SIEROCKIE

3080


LICEALIADA

 

 

 

DZIEWCZYNKI

 

 

 

M

SZKOŁA

Pkt (5 najlepszych zawodniczek)

1

ZSP BETLEJEM

5990

 

 

CHŁOPCY

 

 

 

M

SZKOŁA

Pkt (5 najlepszych zawodników)

1

ZSP BETLEJEM

13345

 

 

2

LO ZAKOPANE

12750

 

 

RAZEM

 

 

 

M

SZKOŁA

PKT dz

PKT chł

SUMA

1

ZSP BETLEJEM

5990

13345

19335

2

LO ZAKOPANE

12750

12750

 


RAZEM

 

 

 

M

SZKOŁA

PKT dz

PKT chł

SUMA

1

SP 4 ZAKOPANE

9295

7530

16825

2

SP SIEROCKIE

12195

3080

15275

3

SP GLICZARÓW GÓRNY

7615

7505

15120

4

ZSP BETLEJEM

11085

11085

 

5

SMS ZAKOPANE

2790

2790

 

 

 

 


Ognisko klasy I, II i III liceum

ogniskoW czwartek 06 października wszystkie klasy licealne chociaż w niepełnym składzie pod opieką wychowawców p. Magdaleny Gościej, p. Dariusza Stanucha, p. Kariny Kalemby-Bieniek poszli spod szkoły do parku linowego w pobliżu Wielkiej Krokwi. Zaplanowali tam ognisko, nad którym uczniowie piekli kiełbaski oraz kromki chleba, a przy grillu pyszną karkówkę. Jak widać na zdjęciach humory wszystkim dopisywały.

 

 

Nasze zajęcia plastyczne i artystyczne

artystyczneMożna było się spodziewać, że w klasie 2 gimnazjum drzemią talenty artystyczne. Już na początku roku szkolnego uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością malując na koszulkach samodzielnie zaprojektowane grafiki farbami do tkanin, rysując w plenerze górskie pejzaże, czy szkicując w Galerii Miejskiej w otoczeniu dzieł prezentowanych na wystawie "ABC Sztuki".

 

 

 

 


Zaczynamy nowy rok szkolny 2017/2018


Wakacje czas zacząć

W piatek 23 czerwca w naszej szkole odbylo sie uroczyste zakończenie roku szkolnego, ktore zostalo przygotowane przez uczennice z kl.1 liceum (Sabinę Kuziemke, Sarę Kaleciak) pod nadzorem p.Kariny Kalemby - Bieniek.

 


Następna

 line decor

Zespół Szkół Prywatnych Janiny Gościej, szkoła prywatna w zakopanem